Kedy ste ho videli naposledy? Bol ako vždy…krásny, tajomný no možno ste sa po ňom zobudili a necítili ste sa až tak veľmi vo svojej koži?

Nečudo. V čase splnu, pôsobí na Zem protichodná energia Slnka a Mesiaca. Spln je najsilnejšia fáza Mesiaca. Aj príliv je v tom čase silnejší,celkovo pôsobí na ľudí aj zvieratá rôzne. Toto môže trvať tri dni pred a tri dni po splne. Už pred splnom, teda v období poslednej štvrte mesiaca dochádza k podobným javom v tele ako počas splnu.

Z pohľadu nášho organizmu, chudnutia, kondície v čase splnu:
Telo zadržiava viac vody, hromadí ju v tkanivách, Vaša váha teda stúpa, väzivá sú mäkšie, telo má väčší sklon k opuchom. Objavujú sa problémy s lymfatickými cestami, cítime sa vo svojej koži zle. Tak nejako opuchnuto. Máme pocit, že niečo nerobíme dobre. Máme pocit, že naša diéta nefunguje.

V tomto období treba zachovať cielene pokoj a akosi si uvedomiť, že to, čo sa deje, nemá nič spoločné s našou snahou o chudnutie a zdravú stravu a že sme nikde nemuseli urobiť chybu. V tomto období môže dochádzať k zvýšeniu nervozity, nespavosti, nehodovosti, stresu a tak nie je namieste vyvolávať ešte vedome tlak kvôli vyššej váhe. Treba skôr telo zbaviť škodlivín, podporiť vylučovanie nahromadenej vody a rozprúdiť lymfatický systém.

Nie som zástancom pôstu, hladovania a z hľadiska detoxu nevidím absolútny zmysel v hladovkách, ani počas splnu. Osobne si myslím, že telo aj v čase splnu tak ako v ktorýkoľvek iný deň potrebuje byť rozumne a dostatočne nutrične vyživené. Očistu by som skôr podporila dodržiavaním pitného režimu, zaradením pitia čistiacich bylinkových čajov alebo prírodných diuretických prostriedkov a v neposlednom rade v pohybe.

Rozpohybovať telo, aby lymfa fungovala ako má a telo sa prebytočnej vody a škodlivín zbavilo. Prípadne by som zvolila aj príjemnú lymfatickú masáž, na ktorú sa aj ja vždy veľmi teším.

Nuž a tak si idem dopriať hodinu cvičenia, sprchu a šálku šalviového čajíka zo šalvie, ktorá mi rastie na balkóne.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité výhradne na účely spracovania tohto komentára. ZÁSADY SPRACÚVANIA A OCHRANY OSOBNÝCH ÚDAJOV